Colla-Guide

Bifazinė biologiškai absorbuojanti CollaGuide membrana

* tai bifazinė biologiškai apsorbuojanti tarplastelinė
medžiaga - preparatas, skatinantis audinių ir kaulo
regeneraciją.
* yra labai efektyvus dėl savo puikių kraujavimą
stabdančių (haemostatinių) savybių bei gerai toletuojamas audiniuose. Šis preparatas yra neimunogeninis, gerai įsisavinamas ir palaikantis gydomuosius procesus. Membranos biologiškai visiškai įsisavinamos per 6 mėnesius.
* turi specifinį poveikį trombocitams ir palaiko krešėjimą bei kartu su kraujo plazmos jungimosi veiksniais skatina fibrinogenezę. Šio preparato sąveika su kitais audiniais priklauso nuo ankstyvaus eksudato kolageninio aktyvumo įtakos, granuliacijos palaikymo, epitelizacijos, minkštųjų audinių gijimo ir audinių regenera cijos reguliavimo ( Guided Tissue Regeneration -GTR).
* itin efektyviai skatina kaulinio audinio atsinaujinimą, dėka didelės koncentracijos trombocitų gausiai išskiriami augimo faktoriai ( GTR ir PDGF). TGF ir PDGF yra natūralūs peptidai, atsakingi už ląstelių dauginimąsi ir kaulų regeneraciją.

Ypatybės:

* 99,9% I tipo kolagenas, atskirtas nuo telopeptido.
* Specialiai suprojektuota dvisluoksnė 0,2 mm storio membrana sudaro puikią matricą iš I tipo kolageno kaulinių audinių efektyviai integracijai ant gruoblėtos poringos pusės; minkštasis audinys taip pat gerai prilimpa ir gyja ant lygios matricinės pusės.
* Audinys biologiškai gerai dera prie žaizdos.
* Dėl preparato hidrofilinių savybių membrana gerai prisitaiko prie defektų.
* Matrica sumažina žaizdų atsivėrimo tikimybę.
*Pritvirtinama naudojant spaustuką arba chirurgiškai užsiuvant.
* Barjero funkcija trunka pakankamai ilgai ir madžiaga biologiškai įsisavinama per 6 mėnesius.
* Nereikialinga antra operacija membranos išėmimui.
* Atelokologeno saugumas įrodytas klinikiniais tyrimais, kurie plačiai aprašyti mokslinėje literatūtoje.
* Membranos yra dvigubos sterilizacijos matrica.
* Aiškiai skiriasi gruoblėta pusė ir lygi pusė.

Indikacijos:

* Mambranos yra naudojama kaulų chirurgijoje ir implantuose tokiais atvejais:
- Cistektomija
- Alveolinio audinio segmentinis auginimas
- Sinuso pagrindo pakėlimas
- Danties šaknies viršutinės dalies rezekcija
- Chirurginėje praktikoje alveolės užpildymui po pašalinimo predpotetiniame periode
- Periimplantantai
- Išsišakojimo gydymui
- Lūžus burnos ir gomurio kailams

Įspėjimas:

Membranos yra sterilios. Prieš atidarant patikrinkite originalią pakuotę. Membranos nenaudokite, jei pakuotė buvo pažeista. Atidarius membraną ir nepanaudota dalis negali būti iš naujo sterilizuoti.

Šalutinis poveikis:

Iki šiol šalutinių paveikių klinikinėse sąlygose nėra pastebėta. Tačiau yra alergijos tikimybė žmonėms su padidintu jautrumu stambių raguočių produktams.

Naudojimas:

1 - Žirklių pagalba iškerpamas reikiamas membranos dydis.
2 - Membrana turi uždengti defekto kraštus bent jau 2-3 mm, kad padengtų visą kaulą, kad išvengti gingivalinio audinio šoninio įaugimo.
3 - Jei reikia, defekto ertmė užpildoma kaulo pakaitalu.
4 - Membrana dedama ant defekto lygiąja puse į viršų ir saikingai paspaudus laikoma vienoje vietoje. Membrana greitai prisotinama krauju ir eksudatu, todėl puikiai adaptuojasi kaulo paviršiuje. Sudėtingesniais atvejais defekto membraną galima stabilizuoti segtukų pagalba.
5 - Atvartai yra susiuvami virš mem branos, tačiau neįtempiant (pvz.:naudojant paprastąją arba čiužiniosiūlę). Žaizda turi būti pilnai uždaryta.
6 - Gijimo metu žaizdos vietoje negali būti jokio įtempimo nuo protezo ar spaudimo liečiant. Pirmas tris svaites vietoje intensyvios burnos higienos naudojimas ant ibakterines skalavimo priemones (pvz.: hlorgeksidiną). Antibiotikų terapija gali būti skiriama tik gydytojui leidus. Žaizdos ir membranos atvėrimo atveju rekomenduojama naudoti paprastas antimikrobines priemones. Membranos pašalinimas nėra būtinas. Rezorbcijos laikas gali
būti pagreitintas išorinių įtakų, tokių kaip seilės. kt. Kolageno ypatybės gali turėti įtakos net ir atviros žaizdos greitesniam gijimui. Sudėtis: Produktas yra natųralus grynas kristalinis sugeriamas sterilus galvijų atelokolagenas (99,9%Itipo kolageno atskirto nuo telopeptido).